KROS TRIATLON
Kubek na 6. mieste
kubek45_2017_kros.targumures_1280_-_kopia31. 07. 2017

Záverečným štartom v rumunskom Targu Mures vyvrcholili ME v kros triatlone. Na štarte mužskej elitnej kategórie sme mali dvojnásobné zastúpenie. Tomáš Kubek vyplával na 4. mieste. Počas trojkilometrového nájazdu na okruhy (4) sa dostal na čelo päťčlennej skupinky (Kubek, Andrejev, Daubord, Kubíček, Serrieres), ktorá sledovala Taliana Marcella Ugazia. Počas prvého 5 km dlhého okruhu sa pätica neúspešne snažila dostihnúť vedúceho pretekára.  V polovičke cyklistickej časti už Taliana sledoval osamotene Kubek s menším náskokom pred terojicou pretekárov, na ktorých už výrazne strácal Andrejev. Medzitým z pretewkov odstúpil Tomáš Jurkovič. V druhej polovičke cyklistiky Kubek začal pociťovať štart na kros duatlone. Pred záverečným behom do depa ešte s väčším náskokom dojazdil Talian Ugazio. Za ním dojazdila trojica Serrieres, Kubíček a Daubord. S 12 sekundovou stratou za nimi prišiel do depa náš pretekár, s cca 45 stratou na Kubeka prišiel Andrejev.
V záverečnom behu sa naplno prejavil piatkový štart na duatlonovom šampionáte. Presadili sa pretekári, ktorí v piatok neštartovali a neboli unavení. 
Suverénne zvíťazil Talian marcell Ugazio, ktorý získal oba záverečné mužské tituly - elitný aj v U23! Striebro získal Arthur Serrieres a bronz Čech Jan Kubíček. Majster Európy v kros duatlone Francúz Daubord z pretekov odstúpil zo 4. miesta asi dva km pred cieľom. Tomáš Kubek nestačil na Pavla Andrejeva (strieborný v duatlone), ani na Mattia de Pauliho, do cieľa ale dobehol na vynikajúcom 6. mieste (po 5. mieste z roku 2014 jeho najlepšie umiestnenie). 

 
huub-logo
logo-maind

logo-kiwami
vinari_sered

 

logo-victory

     

REPREZENTÁCIA


logo_sita_373
 
logo-itulogo-etulogo-sovlogo-ksz  
narodne_m logo-minedu-sk_180       Rok 2017 - 245.509 Eur  
 logo_stu_25_vyrocie