Rok 2018 - štatistika účastí na slovenských pretekoch

t6 start2018 tria.senec 4720 kopiaUverejňujeme štatistický prehľad účastí na jednotlivých pretekoch pod hlavičkou STÚ (nielen preteky zaradené do Slovenského pohára). Magická hranica 500 štartujúcich bola zaznamenaná na troch triatlonoch -  Šamoríne (924), v Žiline (570) a v Senci (500).

TRIATLON

V zozname sa nachádza 22 podujatí. Najviac štartujúcich v minulom roku bolo v Šamoríne v rámci Challenge The Championship. V tabuľke je samostatne uvedený aj Slovenský pohár z tohto podujatia. Druhým podujatím s nyjvyšším počtom štartujúcich je Žilina, ktorá vyťažila aj z faktu organizácie juniorského EP a okrem žiackych kategórií pretekári súťažili aj na olympijských aj na šprint objemoch. V Senci štartovalo neuveriteľných 500 štartujúcich, pričom sa pretekalo len na šprint objemoch a štartovali aj žiacke kategórie!

Do štatistiky sa rátali všetky kategórie vrátane štafiet a Open (Hoby, Fit) kategórií.

DUATLON

Do štatistického prehľadu duatlonov bolo zaradených 9 pretekov. Najviac štartujúcich bolo vo Dvoroch nad Žitavou v úvode sezóny. V Trenčianskych Tepliciach bol na štarte druhý najvyšší počet štartujúcich, pričom preteky neboli súčasťou SlPo. Tretím duatlonom s najvyšším počtom štartujúcich boli M-SR v duatlone, ktoré sa uskutočnili v Spišskej Novej Vsi.

KROS TRIATLON/DUATLON

Do štatistického prehľadu kros triatlonov a duatlonov bolo zaradených 9 podujatí, všetky boli súčasťou Slovenského pohára. Suverénne najviac štartujúcich (a to organizátori majú limit pre počty štartujúcich jednotlivcov a štafiet!) bolo na M-SR v Banskom Studenci. Neuveriteľných 267 štartujúcich. Na druhom mieste je triatlon na Liptovsje Mare a na treťom mieste duatlon v Hrabove.