Banner 6 12 2017 width1200x115


Varga sa stal majstrom sveta

logo_sita13017.10.2012 10:33:55


Varga sa stal majstrom sveta, zlato aj pre Kuriačkovú
MS v akvatlone v Aucklande - výsledky

AUCKLAND 17. októbra (SITA) - Slovenský reprezentant Richard Varga sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v akvatlone. V novozélandskom Aucklande triumfoval na trati s objemami 1 km plávanie a 5 km beh s náskokom 1 minúty a 1 sekundy pred Britom Richardom Stannardom, bronz získal Srb


 Ognjen Stojanovič (+1:39). Varga bol svetovým šampiónom už aj v roku 2010. O ďalšie zlato sa pre Slovensko postarala juniorka Ivana Kuriačková.
   Varga potvrdil pozíciu najlepšieho plavca medzi elitnými triatlonistami, z vody vyplával s náskok 25 sekúnd pred Stannardom. V behu svoj náskok na súperov ešte zvýšil. Pre 23-ročného Bratislavčana je to ďalší úspech v tejto sezóne, v ktorej zažil premiérový olympijský štart a prvýkrát sa v seriáli majstrovstiev sveta dostal do elitnej desiatky.
   "Pred začiatkom sezóny som nečakal, že by mohla byť taká úspešná. Som šťastný, že som sa neustále zlepšoval. Titul majstra sveta je skvelá vec. Vlani v Pekingu som bol chorý a nemohol som súťažiť. Teraz som veľmi rád, že som dokázal uspieť," uviedol Varga na webe Medzinárodnej triatlonovej únie. "Preteky boli super. Teplota vody ma vôbec nezaskočila, vlny však boli problémom. Vo vode som sa snažil získať čo najväčší náskok. Párkrát som sa aj napil. Depo mi nevyšlo pre problémy s obutím jednej tenisky. V behu som cítil morskú vodu, ale nebolo to až tak zlé. Prvé 3 km som si išiel svoje tempo, ktoré bolo vysoké. Na trati sa dal kontrolovať odstup, čo mi veľmi vyhovovalo. Záver som si užíval a cieľová rovinka bola o oslave víťazstva,“ doplnil na webe Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) Varga z klubu J&T Sportteam Bratislava.
   Ivana Kuriačková zvíťazila v pretekoch junioriek. V spoločnej kategórii so ženami dobehla do cieľa na 2. mieste za šampiónkou Nicky Samuelsovou. "Prekvapila ma teplota vody, na pocit som ju cítila teplejšie, ako bola deň pred pretekmi. Prekážali mi vlny. Vždy, keď boli väčšie, odplávala mi vedúca ženská trojica. Depo som mala dobré a bežalo sa mi vynikajúco. Mám veľmi dobrý pocit z môjho vystúpenia,“ dodala pre triathlon.sk Kuriačková. Oboch Slovákov čakajú počas víkendu v Aucklande záverečné preteky seriálu majstrovstiev sveta v triatlone.
   Výsledky - MS v akvatlone v Aucklande:
   Muži-elite: 1. Richard Varga (SR) 28:33 min, 2. Richard Stannard (V. Brit.) 29:34, 3. Ognjen Stojanovič (Srb.) 30:12
   Ženy-elite: 1. Nicky Samuelsová (N. Zél.) 33:02, 2. Emma Davisová (Ír.) 34:23, 3. Tea Milošová (Chor.) 34:54
   Juniorky: 1. Ivana Kuriačková (SR) 33:54


logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2018: 187 775 Eur

logo scp