POZVÁNKA NA VÍKEND

simkovarga2010_athlone110_www27. 08. 2010: Aj posledný augustový víkend bude pre nás mimoriadne zaujímavý.
Dvojica našich najlepších triatlonistov počas víkendu bude štartovať na podujatiach európskeho významu.


Richard VARGA sa v sobotu postaví na štart ME U23. V portugalskej Vila Nova de Gaia obhajuje vynikajúce 10. miesto z minuloročných ME. Konkurencia je vynikajúca, stačí spomenúť aktuálneho majstra sveta v šprint triatlone Jonathana Brownleeho v elitnej kategórii, na štarte ale budú aj Ruskí bratia Bruchankovovci, Parienko, domáci Silva a Periero, Francúzi Raphael a Luis, Španieli Mola a Vicente, vynikajúci bežec z Ukrajiny Pevcov a ďalší... Rišo má štartové číslo 23. Štart mužov je o 17.00.

Pavel ŠIMKO sa v nedeľu v holandskej Almere pokúsi získať body do EP. V Almere budú obrovsou konkurenciou nášho Pala Rusi Malyšev, Sysoev, Ukrajinci Sjutkin a Sapunov, Čech Krňávek  a samozrejme aj ďalší preteári predovšetkým z Talianska, Belgicka, či Nemecka. Na štarte budú aj Austrálčania. Palo má štartové číslo 27.
Držme palce obom našim pretekárom. Štart mužov je o 13.00.

Na Slovensku však celé triatlonové Slovensko v sobotu očakáva zaujímavé podujatie – 2. ročník ČUNOVSKÉHO TRIATLONU. Okrem vyššie spomenutej dvojice sa na štart postaví pravdepodobne každý slovenský triatlonista (teda skoro, lebo napr. štartovať nebude ani už istá víťazka juniorskej kategórie Slovenského pohára Mira Bednarovičová). V štartovej listine figuruje neuveriteľných 396 prihlásených pretekárov. Pokiaľ nedôjde k niečomu podobnému ako vlani (nočná silná búrka zrušila sobotné preteky a tie boli presunuté na nedeľu, čo samozrejme ovplyvnilo počet štartujúcich), Čunovský triatlon sa stane rekordérom v počte štartujúcich celej histórie slovenského triatlonu.
Podujatie je o to zaujímavejšie, že žiacke kategórie budú bojovať o najdôležitejšie tituly a medaily na M-SR v triatlone  a pre všetky kategórie to bude zároveň možnosť získať dôležité body do Slovenského pohára 2010 (pre juniorov dokonca posledná možnosť si polepšiť v rebríčku Slovenského pohára).

V nedeľu záhorácka Kuchyňa pozýva na svoj tradičný triatlon – TRIATLON KUCHYŇA.  


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

MŠVVŠ SR logo 170 Rok 2020: 319 368 Eur

 

logo scp

BSK logo170