DERMEKOVÁ ZVLÁDLA AJ MS XTERRA

Včera - 23. októbra 2005 sa na Hawajskom ostrove Maui uskutočnili MS v XTERRA (terénny triatlon). Majstrami sveta sa stali:

Nico LEBRUN a Melanie McQUAID.

Nicolas Lebrun (dvojnásobný majster sveta v zimnom triatlone) prekazil známemu triatlonistovi Enekovi Llanosovi hatrick. Naopak Melanie McQuiad sa stala prvou ženou, ktorej sa podarilo na MS Xterra zvíťaziť druhýkrát. V Hawajskom double (IRONMAN + XTERRA) zvíťazil už šiestykrát Peter Reid.

Na štarte bola aj Andrea Dermeková, ktorá preteky úspešne dokončila na celkovom 275. mieste, medzi ženami obsadila 45. miesto; neoficiálne 4. v kategórii 20-24 rokov. Andrea sa stala prvým Slovákom, ktorý na týchto pretekoch štartoval. Peter Hertl (napriek informácii českej web-stránky) nám potvrdil, že na Hawaii necestoval.