VIENNAMAN 1/2 IRONMAN - VÝSLEDKY

Uverejňujeme výsledky z VIENNAMAN 1/2 IRONMAN-
DŽALAJ 3. V ABSOLÚTNOM PORADÍ!
Po nedávnom víťazstve Filipa Kristla na polovičnom ironmane v Rakúsku, počas minulého víkendu dosiahlo slovenskí pretekári opäť výborné výsledky. Prekvapujúco Karol Džalaj obsadil 3. miesto a Andrea Dermeková vo svojej vekovej kategórii skončila na 3. mieste.

Celkove na Viennamane štartovalo 10  - okrem nižšie spomenutých ešte aj Miroslav Blanárik.

Pekný deň, Dňa 2.6.2007 sa konal  ½ IRONMAN-Viennaman HalbIronman Triathlon. Na štart sa postavilo 522 závodníkov a štartovali tam aj slováci.                   Muži- Karol Džalaj /KPŠ Nereus Žilina/            Peter Hertl ml.,Dalibor Nosek,Ondrej Suchánek/H-Triathlon Skalica/            Michal Kulich, Pavol Peciar, Anton Žačik,Milan Dubaj / Delfín NITRA/Ženy – Andrea Dermeková /H-triathlon Skalica/Plávalo vo dvoch okruhoch v toku Dunaja. Cyklistická trasa /4 okruhy/prebiehala na  ostrove medzi ramenami Dunaja, trať bola úzka a zatáčky“esíčka“ pekne vynášali a to sa stalo osudné pre českého cyklistu /zlomená kluč.kosť,pánva/,ktorý v treťom kole nezvládol predbiehanie v zatáčke a v šmyku zachytil bicykel Andrei Dermekovej, ktorá túto kolíziu ustála, ale zistila, že zlomené špice jej brzdia šlapanie a nie je možné prehadzovať. Bežecká trať mala 4 kolá a behalo sa v parku pri Dunaji.Medzi mužmi /490štartujúcich/ podal veľmi pekný výkon Karol Džalaj a časom3:57:20 skončil na 3.mieste za Nagyom/HUN/a Vabrouškom/CZ/.Medzi ženami /32štratujucich/ po kolízie na cyklistike vybojovala pekné 4.miesto.Andrea Dermeková, časom 4:35:51.                                                                    Dermeková J.